Neohodnoceno

BORTOLOTTI UMBERTO PIAI ALTO DOCG EXTRA BRUT

Chuť vína vyjadřuje elegantní vůni a svěží aromatičnost s výraznou charakteristickou vzpomínkou na jablko a jarní květy. Bohatá a vytrvalá pěna a jemně zrnité trvalé perlení.

Můžeme doručit do:
8.6.2023
Skladem
Kód: 105
389 Kč / ks 321 Kč bez DPH 2 334 Kč / 6 ks
Kategorie: BORTOLOTTI
KVALITA: DOCG
CUKERNATOST: EXTRA BRUT
OBJEM l: 0,75
ODRŮDA: GLERA
OBSAH CUKRU V g/l: 1,9
OBSAH ALKOHOLU V %: 11,7
TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 8-10°C
PROSECCO: ANO

Slámově žlutá barva s lehce nazelenalými odlesky. Vůně má živou vyrovnanost v harmonii s mladou rafinovanou notou žlutého ovoce. Chuť vyjadřuje elegantní vůni a svěží aromatičnost s výraznou charakteristickou vzpomínkou na jablko a jarní květy. Bohatá a vytrvalá pěna a jemně zrnité trvalé perlení.

Území Cison di Valmarino v osadě Rolle v lokalitě Piai Orientali na 2,65 metrové vinici charakterizované střídáním velmi starodávných morénových nánosů, pískovcových a opadavých kuželů.

Odrůda hroznů - 100% Glera, sklizeno ručně v polovině září. Technologie - Metoda sektu v autoklávu. Mošt uložený v chlazených nádržích při teplotě blízké 0 ° C se umístí přímo do autoklávu, kde se fermentací při teplotě 10 ° - 11 ° C vyvine na šumivé víno. Sterilnímu plnění předchází chlazení a filtrace. Následné zjemnění v lahvi po dobu 2 měsíců. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: